cesko_dopredu

Změna se rozhodla, že ve volbách do Evropského parlamentu podpoří Stranu zelených. A Strana zelených v neděli 9. března na republikové radě spolupráci s politickým hnutím Změna schválila.

Čtvrté místo kandidátky zaujala Zuzana Kocumová, náměstkyně libereckého hejtmana, a spolu s ní budou na kandidátce Hana Gabrielová (na 16. místě) a Jan Korytář (na 25. místě).

Účast lidi nominovaných za hnutí Změna na kandidátce SZ je důkazem, že chceme na evropské úrovni prosazovat v podstatě totožný program. Pozitivní je, že na rozdíl od parlamentních voleb se dohoda o spolupráci zrodila poměrně snadno a věřím, že můžeme přinést část rozhodujících hlasů, které zelené do Evropského parlamentu dostanou. Těší mě to i proto, že z dnešní republikové rady SZ jsem získala jasný pocit, že tato strana nebere Evropský parlament jako odkladiště nepříliš schopných politiků, ale jako místo, kde je možné pro Českou republiku dojednat naprosto zásadní věci, které nás často ovlivňují více, než si připouštíme,“ řekla Zuzana Kocumová.

Zatímco ve sněmovních volbách jsme postupovali samostatně, v evropských jsme se rozhodli spojit síly a voličům, kteří chtějí v Bruselu politiku vyrůstající odspodu, usnadnit rozhodování,” vysvětlil Ondřej Liška, předseda strany a jednička zelených ve volbách do EP.

Hlas Změny a Strany zelených do Evropy

Kandidátka Zuzana Kocumová http://www.zeleni.cz/zuzana-kocumova

Zmena v eurovolbach 2014