52014Čer

ANO, Změna pro Ostravu bude kandidovat v komunálních volbách

Bývalý místopředseda hnutí ANO2011, manažer Ing. Peter Harvánek, a bývalý člen předsednictva hnutí ANO, neurochirurg MUDr. Jan Síla, kteří odstoupili z vysokých pozic v hnutí ANO a později se stali členy politického hnutí Změna, jdou společně s dalšími aktivními občany města Ostravy do komunálních voleb pod hlavičkou „Změna pro Ostravu“.

Plán pro Ostravu 2014Během několika posledních let ubylo v Ostravě asi 30 000 obyvatel! Jako ostravští patrioti máme zájem na tom, aby Ostrava zůstala přirozeným centrem Moravskoslezského kraje. Podobně smýšlejícím Ostravákům nabízíme ucelený program „Plán pro Ostravu na příštích 5 let“. Naším hlavním cílem je zastavit vylidňování Ostravy.

 

V čem chce být „Změna pro Ostravu“ novou šancí pro Ostraváky a skutečnou změnou k lepšímu? Jsou to naše schopnost a vůle otevřeně s občany komunikovat veškerá zásadní rozhodnutí. Občané mají mít možnost závažné záměry posoudit a vyjádřit své ať už kladné, nebo nesouhlasné stanovisko. Všechny veřejné zakázky musí být zveřejňovány ještě před nabytím účinnosti smluv. Městské finance musí být spravovány vždy pouze v zájmu obyvatel Ostravy, nikoliv v zájmů různých vychytrálků s politickým krytím.

Pokud se Změna dostane na radnici k informacím, budeme mít odvahu rozplést a zveřejnit klientelistické vazby - tzv. Ostravskou pavučinu. Ta odsávala z městského rozpočtu značnou část peněz, které mohly sloužit nám všem.

Ve Změně víme, jak zastavit stálé zdražování vodného, stočného a tepla nebo je dokonce zlevnit. Uvědomujeme si, že hlavní příčinou vylidňování Ostravy je nedostatek pracovních příležitostí. Proto je prvním bodem našeho programu aktivní pomoc města při zajištění práce za férovou mzdu a pro dlouhodobě nezaměstnané poradenské a rekvalifikační služby s individuálním přístupem ke každému, kdo bude chtít skutečně pracovat.

Vzhledem k bezostyšnému vykrádání volebních programů politickými podnikateli současných vyčpělých politických stran uveřejníme konkrétní, do podrobností rozpracovaný politický program „Plán pro Ostravu na příštích 5 let“ na podzim před komunálními volbami na našem webu www.zmenaproostravu.cz.   

 

Peter Harvánek,  Jan Síla, mluvčí kandidátky Změna pro Ostravu

kontakt: info@zmenaproostravu.cz, mobil:  602 861 371, 774 490 915