202014Čer

Společně za Plzeň: Malé strany se spojily

Zpravodajský server iDNES informoval, že snaha uspět v komunálních volbách v Plzni přinesla pozoruhodné spojování sil menších stran. Čtyři z nich v pondělí ohlásily vznik uskupení s názvem Společně za Plzeň. To spojuje Stranu zelených, Českou pirátskou stranu, Plzeňskou alianci a hnutí Změna.


Logo Společně za Plzeň

Na pondělní happening koalice Společně za Plzeň přivezla do Smetanových sadů v Plzni piano. Chce, aby se po volbách stalo součástí parku a lidé si na ně mohli zahrát. Pouliční piáno je již známo v Ženevě, Melbourne, Bostonu, Londýně, Sao Paulu, Barceloně, Paříži, Belfastu i v Praze.

 

Plzeň Vaněk 140617Volebním lídrem uskupení Společně za Plzeň je známý aktivista Petr Vaněk (na fotografii), který například prosazoval referendum o obchodním komplexu Corso Americká nebo organizuje akce na podporu cyklistické dopravy.

Druhé místo na kandidátce obsadil předseda Plzeňské aliance Pavel Denk, což je aktivista bojující proti spornému projektu silnice přes Roudnou. Na třetím místě je Adam Šoukal z České pirátské strany a čtvrtý Tomáš Hirt ze Strany zelených. Politické hnutí Změna reprezentuje Danuše Brabcová (na fotce), členka jeho celostátního výboru, podnikatelka a zakladatelka Regionálního centra SOFIA.

Brabcová 140317„Podařilo se nám spojit několik politických formací, které dosud působily odděleně. Jsme přesvědčeni, že řízení našeho města si zaslouží vylepšit. A obyvatelé Plzně si zaslouží, aby se jim víc naslouchalo,“ prohlásil Vaněk. 

Pavel Denk konstatoval, že jedním z cílů koalice Společně za Plzeň je zavést ve městě funkci hlavního architekta. „Aby nám podobu Plzně nediktovali dopravní inženýři,“ řekl Denk.

iDNES Změna Plzeň 140617

Uskupení chce prosadit tramvajovou trať na Borská pole a klást důraz na budování okružních komunikací.Tomáš Hirt sdělil, že Společně za Plzeň se bude snažit prosadit úplný zákaz hazardních heren na území Plzně.

Na veřejném projednání volebního programu koalice, k němuž dojde ve středu 25. června od 17 do 19 h v Alfě (Americká 17), mohou občané Plzně přispět dalšími nápady, návrhy či připomínkami, co chtějí v Plzni změnit.

Další informace najdete na www.SpolecneZaPlzen.cz.