102018Led

Trestně stíhaný člověk nemá být premiérem

Politické hnutí Změna zcela zásadně nesouhlasí, aby v čele naší současné, případně i jakékoli další prezidentem jmenované vlády, byl na postu premiéra člověk obviněný z trestného činu, v tomto případě pan ANDREJ BABIŠ, který je podezřelý a obviněný z dotačního podvodu a zneužití evropského rozvojového fondu. Podezření na dotační podvod potvrzuje i zpráva a šetření Evropského úřadu pro boj s podvody (OLAF), a setrvání ANDREJE BABIŠE ve funkci premiéra tak činí z České republiky neseriózní „banánovou republiku“.

Nechceme dál nečinně přihlížet, jak se naše politická scéna propadá na samé dno, kde morálka a etika nemá žádné místo, kde se deformuje naše postavení v Evropě a ve světě, který bedlivě sleduje naše současné i budoucí kroky, jak ukazují pejorativní články ve světovém i evropském tisku, poškozující pověst naší země. Chceme být součástí evropského společenství, ale bohužel se neumíme patřičně chovat. Je to ostuda nás všech, neboť jsme připustili samotnou existenci tohoto stavu, kdy v čele státu je osoba obviněná z trestného činu. Dnes už je to, bohužel, ostuda mezinárodní, neboť celá Evropa ví, že vládu České republiky vede osoba podezřelá z dotačního podvodu.

Samotné chování hnutí ANO, které účelově změnilo svůj vlastní etický kodex, aby nemusel jejich předseda ANDREJ BABIŠ odstoupit z funkce z důvodu podezření z trestného činu, je pak výsměchem všem voličům v České republice a činí toto hnutí naprosto nedůvěryhodným. Jak můžeme věřit programovému prohlášení vlády, jejíž představitel umně manipuluje veřejným míněním s pomocí jím ovládaných medií a mění svá stanoviska i psaná pravidla, jak se mu to zrovna hodí.

Politické hnutí Změna vyzývá premiéra ANDREJE BABIŠE, aby odstoupil z funkce premiéra České republiky a nepůsobil v žádné veřejné funkci minimálně do té doby, než bude podezření z trestného činu podvodu vyvráceno nezávislým soudem. Na obhajobu před soudem mají pánové BABIŠ a FALTÝNEK samozřejmě právo jako každý občan této republiky.

S ohledem na výše uvedené vyzýváme všechny ostatní politické strany a hnutí, kterým ještě záleží na utváření naší budoucnosti a pověsti naší země v zahraničí, aby se připojili k výzvě PH Změna na okamžité odstoupení pana ANDREJE BABIŠE z funkce premiéra České republiky.

Výbor politického hnutí Změna

ČTĚTE TAKÉ:

Byl jsem nenažranej, ale byla taková doba.