302014Říj

Změna na Peruci v koalici

Na Peruci vznikla nová většinová koalice. Tvoří ji zvolení zastupitelé ze sdružení Lidé Perucka a ze sdružení Změna pro Peruc, Černochov, Hřivčice, Pátek, Radonice, Stradonice a Telce. Dohromady mají v patnáctičlenném zastupitelstvu většinu osmi zastupitelů.

Svou spolupráci na radnici potvrdili podepsáním písemné Dohody o koaliční spolupráci. V ní se představitelé obou sdružení zavázali, že společně a veřejně zvolí za starostu městyse Ing. Radomíra Bláhu ze sdružení Lidé Perucka a do funkce místostarosty podpoří Bc. Jana Vnoučka ze Změny pro Peruc. Tři místa v pětičlenné radě městyse připadnou Lidem z Perucka a dvě Změně pro Peruc. Obě sdružení se též dohodla, že posty předsedů finančního a kontrolního výboru přenechají zástupcům opozice.

„Je to minimálně za 20 let poprvé, kdy na Peruci nebude vládnout jen jedna strana a kdy musely dvě sdružení dojednat koalici. Myslím, že Lidé a Změna k sobě měli lidsky i programově nejblíže, a proto jsme se nakonec dohodli,“ komentoval vznik koalice Jan Vnouček, lídr Změny pro Peruc.

Ustavující schůze nového zastupitelstva, spojená s volbou nového vedení obce, proběhne 7. listopadu od 17 hodin v prostorách kina v Peruci.

Do konce roku se nová vedoucí uskupení v Peruci zavázala připravit také Programové prohlášení pro rozvoj obce na volební období 2014 až 2018.

V Peruci nyní žije přibližně 2 200 obyvatel. Volební právo mělo 1 800 lidí, hlasovat jich přišla více než polovina – 999. Účast u komunálních voleb tak byla 54,95 %.

Starostou obce na pomezí Lounska, Litoměřicka a Kladenska, známé díky pěkné přírodě, bohaté historii, kulturním památkám i tvůrčím osobnostem, jež v ní působily, byl dosud řadu let Antonín Lanc, ale ten letos ve volbách už nekandidoval a v novém zastupitelstvu tedy není.

Další informace najdete ZDE

ČTĚTE TAKÉ:
Změna pro Opavu bude mít náměstka primátora
Změna je v zastupitelstvech 21 měst a obcí

Vnouček Peruc + text