242016Čer

Změna žádá starosty: nevolte Jiřího Kittnera

Změna pro Liberec se obrátila na primátorky, starostky, primátory a starosty měst a obcí v Libereckém a Ústeckém kraji, které jsou akcionáři Severočeské vodárenské společnosti (SVS), a požádala je, aby na valné hromadě SVS, která proběhne ve čtvrtek 16. června, nevolili Jiřího Kittnera do dozorčí rady.

Změna pro Liberec přistoupila k tomuto výjimečnému kroku poté, co se jí nepodařilo přesvědčit koaličního partnera ani další opoziční strany v libereckém zastupitelstvu, že nominace Jiřího Kittnera do této funkce není dobrou volbou.

„Samozřejmě respektujeme rozhodnutí každého akcionáře, komu dá svůj hlas. Volba dozorčí rady SVS se ale vazbou na cenu vody dotkne většiny občanů Libereckého a Ústeckého kraje, proto jsme chtěli i ostatní starosty a primátory informovat o našem stanovisku a výhradách k této nominaci. I kdybychom pominuli působení pana Kittnera v Liberci, tak nárůst ceny vody v našich dvou krajích v posledních letech hovoří jasně,“ říká Jan Korytář, statutární náměstek libereckého primátora.

Jiří Kittner je dlouholetým členem a předsedou dozorčí rady SVS, za jeho působení došlo k nárůstu ceny vody na republikový vrchol. Mezi hlavní důvody tohoto stavu patří utajování smluv SVS a netransparentní zadávání zakázek úzkému okruhu firem. Za tento stav nese významný díl odpovědnosti právě předseda dozorčí rady.

Zuzana Kocumová, Josef Šedlbauer, Jan Korytář, Jaromír Baxa
a tým Změny pro Liberecký kraj