82013Čer

Začíná nové kolo certifikace regionálních výrobků Jizerské hory a Lužické hory a Máchův kraj

Regionální značky slouží k podpoře a propagaci místních výrobců a zákazníkům zaručují vysokou kvalitu, lokální původ, podíl ruční práce a šetrnost k životnímu prostředí.  Místní výrobci z oblasti Jizerských hor, nově i Hrádecka – Chrastavska a oblasti Lužických hor a Máchova kraje mají nyní možnost požádat o certifikát Regionální produkt.

Pro Regionální produkt Jizerské hory je výzva k certifikaci na období 2013 – 2015, je otevřena do 14. června s tím, že předávání certifikátů proběhne 27. června 2013.

„Od vzniku značky v roce 2010 své výrobky přihlásilo a značku získalo na dvouleté období už 50 výrobců, kteří využívají výhod společné propagace v publikacích a na internetu, účastní se prezentačních a prodejních akcí v regionu i mimo něj,“ uvedla krajská radní Ivana Hujerová.

Veškeré informace naleznou zájemci na těchto webových stránkách http://www.jizerske-vyrobky.cz/cs/pro-zajemce-o-znacku.html nebo podrobné informace sdělí koordinátoři v jednotlivých oblastech na území značky:

Frýdlantsko a Hrádecko: Jitka Doubnerová, Iva Andrová (MASiF), tel. 724034314 a 482321077, masif@seznam.cz
Liberecko, Podještědí a Jablonecko: Renata Van Vleet (Turistický region Jizerské hory), tel. 606077440, info@jizerky.cz
Smržovsko a Tanvaldsko: Lucie Hodboďová (Město Smržovka), tel. 483369352, lucie.hodbodova@smrzovka.cz


Certifikát značky Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj mohou žádat zájemci z oblasti, která je vymezena územím obcí vyjmenovaných v pravidlech pro certifikaci. Noví žadatelé by měli své přihlášky doručit do 7. 6. 2013 – pokud to nestihnou, mohou tak učinit kdykoli, při dostatečném počtu přihlášek proběhne certifikace i mimo tento termín. Informace a pravidla certifikace naleznou zájemci na internetových stránkách www.dobry-vyrobek.cz